KONIEC AMERICAN APPAREL

AMERICAN APPAREL Każdy, kto miał konto na stronie tumblr wie doskonale co to i czym charakteryzują się ich ciuchy, a może nawet czym niecharakteryzują się ich ciuchy. Znany z zakupowych toreb, na których wypisane są miasta świata oraz kontrowersyjnych reklam. Zrobił furrorę na całym świecie z powodu promowania przez sklep "tumblr życia". Zdjęcia sexownych dziewczyn w rozkrokach, ekstrewaganckich pozach z wyzywającym napisem "Now Open". Niestety to wszystko teraz przechodzi do przeszłości. Sklep American Apparel znika z całych Stanów zjednoczonych zamykając przy tym 110 swoich sklepów. Firmę przejęła marka Gildan na aukcji za małą kwotę 88 milionów dolarów. Czemu małą?  W najlepszym czasie firmy w 2007 roku wycena jej osiągała powyżej 1 mld. dolarów. 

Czemu firma znika? Dla mnie to wszystko się już przejadło. Moda i trendy na rzeczy szybko się zmieniają. Kiedy brakło "hype" na tumblr, który w 50% utrzymywał firmę cała gospodarka firmy zaczęła upadać. Jaki może być kolejny powód? Zbyt wygurowane ceny do proponowanych produktów. Firma znana była z basic rzeczy. Proste formy w każdym kolorze za niemałą cenę. Odwiedziłam dwa razy ten sklep w Barcelonie w różnych sezonach. Ceny były duże, bo np. 70 euro za zwykły biały T-shirt. Nie lubię basicu, więc tym bardziej sklep mnie nie zachwycił. Jedyne, co zwróciło tam moją uwagę, to lakiery do paznokci, co powinno być smutnym faktem dla firmy odzieżowej. 

Co teraz? Firmę przejęła marka gildan znana z wytórni tekstyli na bluzy, T-shirty. "Bazę" na swoje nadruki biorą od niej takie firmy jak np. Supreme. Można spodziewać się działanie firmy American Apparel pod nazwą Gildan, albo zmiana sklepów na potrzeby nabywcy.
Lubiliście ten sklep? Jakie są wasze reakcje?

  

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz