ZARA KOPIARA

Z góry mówię, iż ten post nie ma na celu wyłącznie krytykowania sieciówki "ZARA"- jest to przykład, który charakteryzuje sporą część innych sklepów. ZARA, należy do moich ulubionych, więc łatwiej będzie mi rozeznać się wsród wielu rzeczy. Na początku czym się różni podróbka od inspiracji? Inspiracja jest to element ubioru, lub też ciuch, który jest bardzo podobny do pierwotnego wzoru. Natomiast podróbka ma za zadanie odzwierciedlić w 100% pierwotną rzecz, odwzoruje wszystkie elementy ubioru, nawet metkę. Niestety czasem inspiracja różni się od podróbki tylko tym, że nie ma wczepionej metki do wyprodukowanego ubrania- mówimy wtedy o zwykłym kopiarstwie pomysłów. Robią to wszyscy: sieciówki od sieciówek, projektanci od projektantów, sieciówki od projektantów itd. itp. Procesy sądowe między np. ZARA, a projektantami zapisują się w wielkiej liczbie, ale tak naprawdę co im mogą zrobić jeśli metek pierwotnej firmy nie ma, a dana marka nie posiada patentu na dany wzór jak np. Burberry na ich kratkę. Problem jest, był i z pewnością będzie istniał dalej. Jako konsument mi to nie nie przeszkadza. Nie obchodzi mnie czy spódnica z ZARY to tak naprawdę inspiracja Gucci, która kosztuje 10 tys. złotych. Gdybym wykreśliła rzeczy z sieciówek, które są "kopią", lub też inspiracją znanych marek z półek zniknęłoby 70% towaru. Teraz pokażę Wam podobieństwa między ciuchami ZARA, a innymi markami.

1. ZARA 359 zł
2. ACNE Studios 9 200 zł
1. ZARA 299 zł
2. Balmain x H&M 599 zł 
1. ZARA 399 zł
2. Stella McCartney 4 420 zł
1. ZARA 239 zł
2. Gucci 16 tys. zł
1. ZARA 199, 90 zł
2. MIU MIU 1700 zł
ZARA 199 zł
Burberry 6100 zł

1. ZARA 199 zł
2. Gucci 10 tys. zł


1. ZARA 39,90 zł
2. VETEMENTS 1040,90 zł

ZARA 199 zł
Gucci 7560 zł

Share this:

CONVERSATION

5 komentarze:

 1. Świetne :D Fajny post:)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zielone futero rok temu tez bylo w h@m jako tansza wersja za 200 zl ja kupilam za 50 na przecenie <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Zielone futero rok temu tez bylo w h@m jako tansza wersja za 200 zl ja kupilam za 50 na przecenie <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko, że ubrania zary nie odzwierciedlają w 100% danej rzeczy, sieciówka wprowadza to co jest modne a sam założyciel jak sie przyznał wielokrotnie wychodzi na ulice i sie inspiruje po czym w ciągu dwóch tygodni wchodzą nowe rzeczy do asortymentu, możemy mieć taniej i modnie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież musi tak mowić, bo inaczej przegra procesy sądowe. Niby z jakiej przyczyny ma zatrudnionych najlepszy prawników na swiecie? Zara bardzo duzo ściąga pomysłów od innych firm i to nie żadna nowość

   Usuń