FENDI X FONTANNA TREVI


Co ma wspólnego ze sobą Karl Lagerfeld, Fendi oraz fontanna Trevi?

Włoski dom mody Fendi obchodzi swój 90-letni jubileusz. Z tej okazji odbył się niezwykły pokaz, który miał miejsce w Rzymie, a dokładnie na Fontannie Trevi. Każdy kto był w Rzymie wie jak trudno dostać się pod fontannę, aby zrobić zdjęcie. Wybiegi rządzą się innymi prawami- zamknięto fontannę na wyłączność Fendi, a lista wyselekcjonowanych gości miała zaszczyt brać udział w tym widowisku. Więc co łączy Fendi, Karla Lagerfelda i Trevi?- jak sami już wiecie- pokaz mody. 

Kolekcja składa się z niebanalnych form. Futra, barwy, wzory- tak naprawdę tymi trzema słowami opisujemy całą kolekcję. Łączone materiały wyglądają bynajmniej dziwnie. 
Pokaz nie przenosi nas ani w przyszłość, ani w przeszłość. Jest to łączenie kilku epok w jedną spójną kolekcję. 

Z mojej strony: kolekcja jest niebanalna. Jednemu będzie się podobać, drugiemu nie. Ja należę do tej drugiej grupy. Niektóre formy są niedopracowane, wyglądają jak ubrania sprzed 10 lat, z których teraz się wyśmiewamy i  pytamy "Jak można było to nosić?" Moda oczywiście wraca, ale błagam jeszcze nie teraz... Mój ogromny minus co do kolekcji- futra. Co 2 sylwetka nosi olbrzymie futro... Fendi, ile musieliście wybić zwierząt na pokaz?
Podzielacie moje zdanie, czy jesteście za kolekcją Fendi?
Piszcie w komentarzach

Share this:

CONVERSATION

1 komentarze:

  1. Nie lubię mody, której właściwie nie da się założyć na ulicę, dlatego choć prowadzę bloga właśnie modowego, praktycznie nie oglądam pokazów. ;) I te futra... ; (

    OdpowiedzUsuń