ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTANTEM- PAUL SMITH
Paul Smith

Najogólniej, to mistrz brytyjskiego krawiectwa. Zaczynając od początków jego młodzieńczego życia można stwierdzić, że zdecydowanie nie był typem grzecznego ucznia. Skończył w szkołę w wieku 15 lat porzucając ją dla pasji- mody. Zawzięty, dążący do celu Paul nie zdawał sobie sprawy, że tak naprawdę świat kreacji zawładnie jego głowę. Zawsze wiązał swoją karierę z zawodowym kolarstwem, co po silnej kontuzji stało się niemożliwym.

Mając zarobione pierwsze 600 funtów założył swój pierwszy sklep- "Paul Smith Vêtement Pour Homme" w swoim rodzinnym mieście Nottingham. Nie miał za dużo pieniędzy, początki były ciężkie, a materiały na jego ciuchy nie były sprowadzane z fabryk z powodu braku funduszy.

1976 rok

był dla niego zdecydowanie przełomowym. To właśnie w tym roku światło dzienne ujrzała jego paskowa kolekcja w Paryżu. 

Paski

Symbolem Paula są paski. Nie chodzi o zwykłe czarno- białe spotykane na co drugiej bluzce na ulicy.  Koncepcja pasków Smith'a powstała w 1990 roku. Połączone ze sobą wariacje kolorów mają 2 oficjalne wersje. Pierwsza, na materiale mająca 28 różnych kolorów i odbitka składająca się z 14 barw. Wariacje kolorów stały się znakiem rozpoznawczym i kluczem do sukcesu. Przez tonacje w wielu wstęgach wielkie branże biły się o współpracę. Jednym ze szczęśliwców jest woda Evian i samochód Mini. W tym momencie

Paul Smith posiada na świecie 200 sklepów. Jego biznes opierający się na tradycjach z Nottingham obrócił się w giganta z 325 mln. funtami na koncie.

Humor w kolekcji Paula


Kolekcja


Jak podoba Wam się kolejny projektant?Share this:

CONVERSATION

4 komentarze:

 1. Ciekawe projekty. Przede wszystkim podoba mi się to, że mimo oryginalności - znajdują się wśród nich i takie ubrania, które chętnie zarzuciłoby się na siebie i wyszło na ulicę, a nie tylko na wybieg :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Projekty bardzo fajne :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne projekty zgadzam się z przedmówczynią, że nie są to ubrania tylko na wybieg, z chęcią założyłabym je na co dzień.
  Bardzo spodobał mi się post, jednak popracuj nad interpunkcją i według mnie jest za dużo użytych czcionek.

  http://izwierzeta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny post! nawet dla takiego laika jak ja :D Masz talent, estetyka stoi na światowym poziomie
  http://meskiestrefy.blogspot.com/2016/04/czy-twoi-kumple-cie-zabijaja.html

  OdpowiedzUsuń